27 Haziran 2010 Pazar

Kendimi Bir Bok Sanıyormuşum Gibi Öğüt Vereyim Azcık

Gene aynı konuyu irdeleyeceğim.

Kötü bir geçmiş, iyi bir geleceğe edilen bir ihanet midir? Pes ediyorsanız eğer, EVET!.. Pes etmiyorsanız eğer, hayattaki en pahalı şeyin, tecrübenin, bedelini ödediğinize sevinebilirsiniz.

"E bukadar mı yani?". Hayır, tabi ki değil. Şimdi level 2 ye atlama zamanı. Hadi biraz çabalayalım.. Çünkü yıkılan çok şey vardır, kendinizde bile.. Çevrenizdekileri, geçmişinizdekileri hiç saymıyorum bile..

"Önce hayatınızdaki insanlara güven aşılamalısınız" gibi saçma laflar etmeyeceğim. Artık kim güvenir ki size?.. Yeterince hayal kırıklığı yaratmış, hatta beddua bile almışsınızdır, ne güveni!..

Önce uzun süredir gözlerinizi kaçırdığınız kendinize bir bakın bakalım, neye benziyorsunuz? Gördüğünüz şey karakterinizdir. Ve karakter üzerinde değişiklikler yapılabilecek birşeydir. Bakmayın "Karakterim bu benim ağbi, değişir mi hiç!" safsatalarına. Komik şeyler bunlar..

Karakterinize baktığınızda ilk görmeniz gereken şey "umut"tur. Çünkü pes etmediyeseniz umudunuz aynen yerinde duruyor demektir. Umut insanın tan vaktidir. Bilin ki güneş doğacak. Doğduğunda sizde neleri aydınlatacağına karar verin bir an evvel.

Mutlaka gerekli özürleri dileyip, gerekli teşekkürleri edin. Evet, bu çok öncelikli.. Çünkü bu ikisi kabul etmekle eş anlamlıdır. Kabul edin ki değiştirin..

Sonra sıra geliyor zayıf halkaları güçlendirmeye. En zayıf halkanız kadar güçlüsünüz çünkü.. Eğitimse eğitim, sağlıksa sağlık, görünüşse görünüş, işse iş.. Her ne kadar normlara inanmasanız da, inandığınız kulvarları yaratmanın yolu, var olan kulvarları kullanıp, kendi kulvarınızı yaratabilecek duruma gelmelisiniz. "Ne demek lan bu şimdi!". Şöyle diyeyim; bar bar gezmeyi seviyorsanız, kimsenin bundan şikayet etmemesi için barda harcayacağınız parayı güzel güzel kazanıyor olmanız gerek. Nüdist iseniz eğer, tek başınıza evde yaşayabilecek sosyal ve maddi duruma ulaşmanız gerek. Uzun lafın kısası, her ne yapmak istiyorsanız, onu yaparkenki zamanınızın haricindeki vaktinizi kapatmak istediğiniz ağızların söylediklerini kısmen yapmanız gerekli. Vazgeçmek durumunda değilsiniz hiçbirşeyden, ama belki azaltmak zorundasınız..

İnsanoğlu aslında cep telefonu gibidir. İstediğiniz "application"ı kendinize yükleyebilirsiniz. Bedeli biraz uğraş ve sabırdır. Ödemelisiniz..

Son nokta. Geçmişi düşünüp, hayıflanıp, hala o günlerdeymişsiniz gibi kendinize eziyet edip, kendinize en büyük haksızlığı birinci elden sizin yapmamanız gerek. Sigarayı bırakmış eski bir bağımlının, sanki hala durmadan sigara içiyormuş gibi, durmadan kendine kızıp durması gibi birşeydir bu. Oysa o ara ciğerleri kendini yenilemekle meşguldur..

Hayatınızın ciğerlerini yenileyin, göreceksiniz; derin bir nefes alacaksınız..

1 yorum:

  1. bu yazdıkların çok doğru da neden senden çıkmış gibi gelmiyor acaba bana??

    YanıtlaSil